De interclub voor de meisjes te Deinze was een succes door de inspanning van al 'onze girls' samen. We hadden een zeer homogene groep vandaag ! Samen hebben wij de 8 ste plaats verdient en dat tussen toch wel grote clubs. Na vorig jaar de overstap, nu mooi kunnen behouden ! FANTASTISCH ! Dit bewijst dat we in de breedte aan het groeien zijn !
Als eerste nummer staat traditioneel het horden lopen op het programma. Dana mag als eerste van start gaan. Met toch heel wat getrippel voor de horden komt zij prachtig als derde over de streep in een tijd van 53.46. Haar laatste rechte lijn is ongelooflijk. Vanuit laatste positie vecht ze zich naar de derde plaats. De trend van de dag is gezet. Vechten voor elk punt. Jolien is de zware taak van de 400h toebedeeld. Ze start goed en niet te snel. Het eerste deel gaat zeer vlot. Aan de achtste horde krijgt ze het wat moeilijk. Ze tikt deze zwaar aan maar ze blijft goed overeind. Ze laat zich niet uit haar lood slaan en komt mooi vierde over de streep in 81.72. Ondertussen is het hoogspringen bij de scholieren van start gegaan. Emma is onze springster van de dag. De eerste hoogtes neemt ze zeer vlot. Ze haalt 1m35 en wordt hiermee prachtig vijfde. Daarna mag ze ook aantreden in het speerwerpen. Ze doet dit goed met een worp van 17m44 en haalt hiermee een zesde plaats. Tijdens dit alles is ook het verspringen voor cadetten aan de gang. Sien heeft haar aanloopritme de laatste weken op punt gezet en dat resulteert in mooie sprongen. In de laatste sprong, springt ze naar de overwinning. Ze haalt het met 4m73. Voor het kogelstoten bij de cadetten hebben we Zenaid bereid gevonden om dit nummer op zich te nemen. Zij stoot de kogel 7m 65 ver en haalt hier de 10 plaats. Bij het discuswerpen scholieren treedt Sarah aan. Zij heeft een geduchte concurrente met Jolien Boumkwo. Sarah is mooi tweede met een worp van 32m40. Bij het kogelstoten is het dezelfde uitslag. Ze stoot de kogel 10m74 ver. Volgens kenners langs de kant gaat de kogel ver maar ziet het er nog niet uit. De vorm zal zeker later op punt komen. Voor de 100m neemt Jana plaats in de startblokken. Toch heel wat zenuwen bij haar tweede wedstrijd ooit. Ze doet het voortreffelijk en sprint naar 14.71. Later op de dag zal ze ook aan het hoogspringen deelnemen. Ook dit nummer is geheel nieuw voor haar. Ze start op 1m10 en toont een enorme wilskracht om tot 1m30 te komen. Roseline sprint bij de scholieren. Zij haalt de finisch in 14.63 op 100m. Bij de 200m is de stress er al wat af en kan ze al terug ademen. Ze eindigt hier in een goede 29.91.
Bij de cadetten meisjes neemt Melissa deel aan de 800m. Ze haalt een mooie achtste plaats in een tijd van 2.34.95. Bij de scholieren mag Flore van den Bussche aantreden. Zij wordt zevende in 2.41.52.
Jolien VN al wat bekomen van haar horden avontuur mag nu gaan verspringen. Ze doet dit voortreffelijk en slaagt erin bij de laatste 8 te eindigen. Ze wordt zevende met een sprong van 4m 32.
Haynee mag ook voor de eerste maal meedoen aan "een interclub bij de grote". Ze kent de concurrentie vanuit het crossgebeuren. Ze eindigt negende in een tijd van 5.25. Bij de scholieren wordt dit nummer uitgevoerd door Jolien VH. Zij loopt zeer attent en eindigt mooi vijfde in 5.07.16. De concurrentie op dit nummer is ook bikkel hard als je weet dat Camilla De Bleecker dit nummer wint.
Axana gooit losje uit de pols haar speer naar 27m41 en eindigt hiermee mooi derde. Om daarna direct door te gaan naar de start van de 400m. Wie Axana kent weet dat ze het graag spannend houdt. Ze wint het in de laatste meters in de sprint. Ze eindigt in 61.27. De tweede overwinning van de dag is binnen.
Zenaid mag nu sprinten en dat ligt haar toch iets meer dan het werpen. Ze sprint naar 27.82 en haalt hiermee een prachtige zesde plaats. Zenaid heeft de pech dat ze de meeste van haar tegenstanders topsportschool studenten zijn en daar tegen concurreren is niet gemakkelijk.
Naessera loopt een mooi gedoseerde 400m. Zij wordt vierde in haar reeks met 69.99.
Sien mag nog in de discus ring aantreden. Zij wordt vierde met een worp van 24m28 en dat is voor haar een nieuw record. Ze glundert en terecht. Ook nu weten kenners te zeggen dat er nog veel progressie mogelijk is. Dat beloofd.
Bij de aflossingen gaat het er altijd spannend aan toe, komt dat stokje nu aan of niet. Sarah mag starten en stormt naar Roseline ( net te vroeg weg of was het toch Sarah die wat moe werd). Roseline reageert attent en remt toch heel wat af om daarna te sprinten naar JolienVN die een puike aflos afgeeft. Zij sprint naar JolienVH. Ook hier een aflos op veilig. Jolien sprint vanuit laatste positie naar de vierde plaats. Allemaal witte vlaggen dus we zijn er !
Bij de cadetten zien we een prachtige aflos tussen Axana en Sien. We opteren voor een veilige aflos tussen Dana en Sien maar Dana wachtte iets te lang om te starten en werd het dus bijna onveilig. Dana sprint met volle geweld naar Zenaid. Dit is echter een echte sprintster. Zij houdt gelukkig het hoofd helemaal koel en zo sprinten de cadettten naar een bijna identieke tijd als onze scholieren 54. 89 tegen 54.87.
Paulien en Kenneth waren erbij als supporters net als alle ouders. Fernand en Saskia zagen als bestuursleden dat het goed zat.
Dank je wel dames, ik heb er alvast van genoten !.
Sarah Reynaert
Sarah Reynaert